گالری تصاویر
پیوندها

وکالتنامه

جهت انجام امور وکالتنامه و تصدیق امضا به سامانه جامع تایید اسناد کنسولی (میخک) با لینک زیر مراجعه فرمایید:                                           http://mikhak.mfa.ir

 

 ثبت نام در سامانه میخک  http://mikhak.mfa.ir با کد ملی امکان پذیر بوده و  بعد از آن برای هر بار مراجعه به سامانه میخک کلمه عبور (پسورد) مورد نیاز می باشد. لطفا رمز عبور خود را به خاطر سپرده و یا در یک مکان امن یادداشت فرمایید .

تذکرات مهم:

 

َجهت تنظیم وکالتنامه ضروری است متقاضی ابتدا از طریق سامانه اینترنتی میخک ( تاک سابق ) به آدرس اینترنتی :  http://mikhak.mfa.ir  مراجعه نموده و پس از ثبت نام در سامانه مذکور، در قسمت وکالتنامه و تصدیق امضا ، درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت نماید . سپس با همراه داشتن کد رهگیری و مدارک شناسایی ایرانی ( شناسنامه ، کارت ملی و یا گذرنامه)  به صورت حضوری به بخش کنسولی مراجعه نمایند. ( کلیپ های آموزشی سامانه میخک در صفحه اول آن سامانه تحت عنوان راهنمای استفاده از سامانه موجود است و پیشنهاد می شود  قبل از انجام امور به دقت ملاحظه شود.)

نکات قابل توجه :

  • بدون ارائه کد رهگیری انجام امور وکالتنامه امکان پذیر نمی باشد.

  • برای تنظیم و تایید وکالتنامه نیازی به وقت قبلی نیست و متقاضیان می توانند با همراه داشتن کد رهگیری و اصل مدارک شناسایی ایرانی در روزهای کاری دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 12:00 به سرکنسولگری مراجعه نمایند.

 - تصدیق یا تایید اوراق و اسناد هموطنان ایرانی مقیم خارج از جمله وكالتنامه، رضایتنامه، صلح نامه، اقرارنامه، تعهدنامه و رضایت خروج همسر و فرزندان و  ... توسط بخش سجلات سفارتخانه ها یا كنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در خارج از كشور انجام می پذیرد.

- از طریق مرورگر گوگل کروم به سامانهمراجعه نمایید  .در صورتی که قبلا ثبت نام نکرده اید بایستی اقدام به ثبت نام کنید به قسمت وکالتنامه مراجعه نموده و با انتخاب موضوع مورد نظر، وکالتنامه خود را تنظیم نماییداز آنجایی که در سیستم قابلیت ویرایش وکالتنامه وجود ندارد خواهشمند است در نگارش آن کمال دقت را بفرمایید

- به منظور ایجاد سهولت در انجام امور هموطنان عزیز چند نمونه متن وكالتنامه در قسمت نوع وکالتنامه در سامانه میخک قرار داده شده است كه قابل ویرایش بوده و می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد. با این وجود ، نمایندگی هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای وکالتنامه ها ندارد و صرفا مسئولیت تایید امضاء موکل به عهده نمایندگی می باشد لذا پیشنهاد می گردد متن وکالتنامه با دقت و انجام مشورت با افراد صاحب نظر حقوقی ( وکلای دادگستری و مسئولین دفترخانه های اسناد رسمی در ایران ) تهیه و تنظیم گردد.

- پرداخت هزينه وکالتنامه و تصدیق امضاء با کارت بانکی ( se karte) به صورت حضوری در نمایندگی انجام می پذیرد.

-  تصدیق یا تایید اسنادی مانند وكالتنامه تنها در صورت حضور صاحب آن (موكل) در بخش كنسولی سفارت و ارائه مدارك شناسنایی معتبر ایرانی میسر خواهد بود.

- اصالت وکالتنامه صادره در سامانه میخک قابل رهگیری بوده و نیازی به تایید وکالتنامه در وزارت امورخارجه نمی باشد.

- متن سند نباید مغایر قوانین، مقررات و شئونات (مذهبی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ...) جاری ایران و آلمان باشد.

- به استناد ماده 1172 قانون مدنی واگذاری حضانت (و یا سرپرستی) فرزندان به غیر پدر یا مادر فقط با حكم دادگاه میسر خواهد بود لذا تایید این گونه اسناد مجاز نمی باشد.

- انتخاب وكیل، تنظیم و ارایه وكالتنامه مستلزم دقت و بررسی است در غیر این صورت مشكلات و صدمات غیرقابل جبرانی را ممكن است برای صاحب آن ایجاد نماید.

- بر اساس اطلاعیه اداره حقوقی و تدوین قوانین قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران تصدیق یا تایید امضاء ذیل وكالتنامه یا اسناد به منزله تایید مفاد و مندرجات آنها نبوده و دلالتی بر صحت و اعتبار آنها از لحاظ حقوقی ندارد. تشخیص صحت و اعتبار سند با مراجع قانونی و یا موسساتی است كه این گونه اسناد به آنها ارایه می شود.

- تایید امضاء اتباع ایران كه سن آنها كمتر از 18 سال تمام باشد مجاز نبوده و تنها امضای ولی یا قیم قانونی ایشان تایید می شود.

- طبق ماده واحده قانون رشد متعاملین مصوب 1312 ، رسیدن به سن 18 سال، اماره (نشان) رشد معاملاتی است. بنابراین بالغین زیر 18 سال سن، چنانچه مدعی دارا بودن رشد معاملاتی موضوع تبصره 1 ماده 1210 قانون مدنی باشند باید برای اثبات ادعای خود به طرفیت دادستان به منظور صدور حكم رشد اقامه دعوی نمایند و در این زمینه نیازی به اقامه دعوی از طرف ولی نیست با تاكید بر اینكه ولی هم می تواند در این خصوص اقدام نماید.

 

لینک میخک  http://mikhak.mfa.ir

لینک راهنمای سامانه میخک  http://mikhak.mfa.ir/help.pdf

 

ساعات مراجعه به سر کنسولگری ایران در فرانکفورت:

دو شنبه تا جمعه  (غیر از تعطیلات رسمی) از ساعت 8:30 لغایت 12:00

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران