گالری تصاویر
پیوندها

توصیه های مسافرتی

َبسمه تعالی

توصیه های مسافرتی به ایرانیانی که قصد سفر به آلمان را دارند

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت با آرزوی موفقیت و تندرستی برای هموطنانی که قصد مسافرت به کشور آلمان را دارند، تقاضا دارد قبل از برنامه ریزی و انجام سفر نکات مهم زیر را مورد توجه قرار دهند.

1- کلیه کشورها از جمله آلمان، تابع قوانین و مقررات خود می باشند، لازم است برنامه ریزی سفر با اطلاعات کامل و کافی در خصوص این قوانین و مقررات انجام پذیرد.

2 - کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا بوده و کلیه قوانین مربوط به این اتحادیه در این کشور لازم الاجرا و لازم الرعایه می باشد.

3- با داشتن ویزای شنگن میتوان به آلمان سفر نمود، اما این امر مستلزم آن است که از سفارت آلمان ویزای شنگن را اخذ نموده باشید در صورتیکه از سایر کشورهای عضو شنگن ویزا دریافت نموده اید ابتدا باید به همان کشور وارد و سپس با سایر کشورهای عضو شنگن سفر نمایید.

4- کشور سوئیس از نظر روادید تابع قانون شنگن می باشد (دارندگان گذرنامه سیاسی برای ورود به سوئیس نیازی به اخذ ویزا ندارند، ولی چنانچه قصد سفر به آن کشور از طریق آلمان را داشته باشند حتما باید ابتدا  ویزای ملی آلمان یا شنگن را اخذ و سپس از طریق آلمان به سوئیس سفر نمایند.

5- میزان وجه نقد مجاز برای ورود و خروج  آلمان ده هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها و اشیاع قیمتی (طلا و ..) می باشد در صورتیکه شخصی بیش از این مبلغ را همراه دارد باید در هنگام ورود و یا خروج به گمرک مراجعه و اظهار نامه تکمیل و تحویل دهد  در غیر این صورت مبلغ بالاتر از ده هزار یورو مصادره میگردد. ضمنا وجه همراه هر مسافر بایستی در کیف خود شخص باشد.

بعنوان مثال چنانچه یک خانواده 4 نفری مبلغ 40 هزار یورو داشته باشند بایستی این مبلغ تقسیم و نزد هر یک از اعضای خانواده ده هزار یورو وجود داشته باشد.

6- هر مسافر میتواند تنها یک باکس سیگار به تعداد ده پاکت همراه داشته باشد. هر پاکت سیگار اضافی 57 یورو جریمه دارد.

7- هموطنان حتما به هنگام سفر به آلمان بایستی محل اقامت خود را مشخص نمایند اگر قصد دارند در هتل اقامت نمایند بایستی حتما آن را از قبل رزرو نموده و تائیدیه آن را همراه داشته باشند. در صورتیکه مهمان کسی هستند شماره تلفن و آدرس میزبان را همراه داشته باشند.

8- چنانچه از طریق دعوتنامه ویزا دریافت کرده اند، در هنگام سفر تصویر دعوتنامه را همراه داشته باشند.

9- همراه داشتن هر نوع مواد مخدر ممنوع بوده و جرائم سنگینی را در بردارد.

10- اکیدا توصیه می گردد ضمن مراقبت از گذرنامه و سایر مدارک شناسایی، از سوء استفاده از مدارک و اسناد شخصی جلوگیری نمایند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران