گالری تصاویر
پیوندها

اخبار > سخنرانی جناب آقای دکتر ظریف وزیرمحترم امورخارجه در سرکنسولگری فرانکفورت


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی جناب آقای دکتر ظریف وزیرمحترم امورخارجه در سرکنسولگری فرانکفورت

سخنرانی جناب آقای دکتر ظریف وزیرمحترم امورخارجه در سرکنسولگری فرانکفورت

اظهارات وزیر امور خارجه در جمع کارگزاران نظام، خانواده‌های آنان و جمعی از ایرانیان مقیم درمحل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت

وزیر امور خارجه کشورمان در مسیر بازگشت از نیویورک به کشورمان و در توقف کوتاهی در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت با حضور در جمع کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، خانواده‌های آنان و جمعی از ایرانیان مقیم در فرانکفورت اظهار داشت

دو سال است که دولت آمریکا سیاست فشار حداکثری خود را با حداکثر خشم و نفرت علیه مردم بزرگوارایران دنبال کرده است.  اتهامات، محدودیت ها و فشارها برای آحاد مردم و در میان آنها خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم در عرصه روابط خارجی در کمتر زمانی در 40 سال گذشته تا این حد بوده است.

دکتر ظریف افزود: دیپلماتهای جمهوری اسلامی ایران تنها دیپلمات هایی هستند که مجبور نیستند از قدرتی در خارج از کشور برای رای و اعلام موضع خود دستور بگیرند و واقعیت مسلم این است که در دشوارترین موضوعات می توانیم بدون نگرانی از قیل و قال این و آن تصمیم گیری کنیم و امیدوارم شیرینی این رویکرد همواره برای ما بماند.  وزیر امور خارجه کشورمان این رویکرد را محصول مقاومت و حضور مردم ایران در صحنه سیاسی کشور دانست.

وزیر امور خارجه افزود: هر دولتی که به مردم خود تکیه نماید حتماً می تواند این رویکرد را داشته باشد و آنچه مردم بزرگ ایران را متمایز کرده و جایگاه آنها را در سطح جهانی برجسته کرده همین واقعیت است که ما این عزت را 40 سال است پیدا کرده ایم.

دکتر ظریف در ادامه اظهار داشت: اگر با مردم و در کنار مردم باشیم و اگر قدرت و پیشرفتمان را از مردم بگیریم و اعتمادمان به درون باشد همین خواهد بود. البته راه برای همکاری با خارج از مرزها همواره باز است  و وظیفه ما آماده کردن بهترین‌ها برای همین مردم است. اما ما هیچ وقت نگاهمان به آن سوی مرزها برای عزت، پیشرفت و برای توسعه کشورمان نبوده و آنچه مهم است ایمان و اعتماد ما بعد از خدا به همین مردم است.

وزیر امور خارجه افزود: اینکه امام (ره) می فرمود مردم ولی نعمت ما هستند شعار نبود، وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند رای مردم حق الناس است شعار نیست می داند که ما همه چیزمان از مردم است. می داند که ما به جهت مردم توانستیم مقتدر باشیم و بایستیم.

دکتر ظریف در ادامه اظهار داشت: امریکائی‌ها احساس می‌کنند هم در صحنه سیاسی و هم در صحنه منطقه ای و میدانی از ما باخته اند. چرا که اگر غیر از این بود از برجام خارج نمی‌شدند و این گونه خودشان را منزوی نمی‌کردند.  وزیر امور خارجه افزود: در اروپا وقتی با رئیس جمهور یک کشور عضو دائم شورای امنیت و دارای بمب اتم وارد صحبت می‌شویم او به ما میگوید بدون اجازه ترامپ نمی توانم کاری انجام دهم. اروپائی‌ها اگر این روزها قدری مواضعشان به آمریکا نزدیک شده و همصدای آمریکا شده اند، دلیلش این نیست که ما را در موضع ضعف دیده اند بلکه به علت این است که نتوانسته اند در برابرآمریکا بایستند و برای حفظ باقی مانده آبروی خودشان با آمریکا هم صدا شده اند. اروپا 5 ماه هست که تلاش می‌کند معادل فروش نفت ایران به ایران اعتبار بدهد  تا ایران در برجام بماند ولی نتوانسته حتی این کار کوچک را نیز انجام دهند چرا که از طرف ارباب خود حتی اجازه ندارد برای امنیت خودش از پول خودش خرج نماید.

دکتر ظریف در ادامه اظهار داشت: بنابراین مقاومت و ایستادگی حاصلش برای مردم عزت بوده و همه باید در تحمل این فشارها با مردم سهیم و همراه باشیم و بدانیم که قدرت و حضور عزتمندانه ما در صحنه‌های جهانی به جهت قدرت واقعی مردم و ایستادگی آنها در مقابل فشارهای سنگین آمریکا بوده است. آمریکا به جهت همین مقاومت ها و ایستادگی‌ها به دریوزگی سیاسی و عصبانیت و وحشت خشم آلود دچار شده است.

دکتر طریف در پایان در باب چگونگی برخورد کارگزاران و نمایندگان دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با مردم گفت: هر کسی از هر فکر و اندیشه و گرایش و شکل و شمایلی که وارد نمایندگی‌های ما می‌شود و از ما درخواستی دارد به جهت اینکه ازدریای خروشان مردم بزرگ ایران است باید به بهترین شکل با او برخورد و حل مشکل گردد و ما حق نداریم که وقتی آنها به ما مراجعه می‌کنند نگاه و رفتار دیگری داشته باشیم، چرا که همه چیز ما از آنهاست.

قبل از سخنرانی وزیر محترم، آقای باباکاظمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت ضمن عرض خیرمقدم گزارش مختصری از عملکرد این سرکنسولگری و نحوه خدمت رسانی به هموطنان مقیم ارائه نمودند.


١٠:٢٧ - 1398/07/08    /    شماره : ٥٨٨٢٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٤٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران